Ogrodowe indywidualności


Zakładanie ogrodów to dla nas samych często wewnętrzne dylematy. Jaki styl wybrać, gdzie szukać projektanta, skąd czerpać potrzebne informacje, to tylko niektóre pytania, które stoją na drodze do zrealizowania wymarzonego planu. Tak naprawdę nasze pragnienie to tylko wierzchołek góry lodowej, ale każdy miłośnik zieleni z pewnością potwierdzi, że wszystkie trudności są tego warte. Próbując rozwiązać nasze wewnętrzne konflikty, na pomoc przychodzi nam definicja słowa kompromis. Wewnętrzne, w zgodzie z samym sobą kompromisy okażą się najlepszym rozwiązaniem w naszym przypadku.

Dylemat pierwszy – nie potrafisz wybrać ulubionego stylu, w którym chciałbyś mieć ogród. Eksperymentuj! Połącz dwa niepasujące wzory, posadź obok siebie dwie różnokolorowe rośliny. Może masz mnóstwo ulubionych gatunków kwiatów i nie potrafisz wybrać tego najpiękniejszego? Weź każdy z nich! Projektowanie ogrodów w świetle wewnętrznych kompromisów to świetna zabawa. Pamiętajmy, że to przecież nasz ogród, my będziemy się nim zajmować, my będziemy w nim spędzać czas, a więc nie decydujmy się na skopiowanie jakiegoś popularnego stylu, a kreujmy swój własny. Tym bardziej na koniec dnia pozostaniemy dumni z własnych inwestycji i udanych planów.

W zawarciu naszej wizji pomoże nam odpowiednio dobrany projektant. Tak więc wybierając specjalistę, skupmy się na tym by był zainteresowany ogólnie tematami grającymi nam w duszy, oraz żeby był otwarty na nasze propozycje. Gdy znajdzie się wspólny język, pozostaje tylko to co najprzyjemniejsze. Projektant z pasją jest równie ważnym składnikiem procesu, jak nasze nastawienie względem niego. Jeśli osoba taka, zaskarbi sobie nasze zaufanie, nie pozostanie nam się nawet o nic martwić.

Po zaprojektowaniu i wybudowaniu własnego zielonego zakątka, możemy się już tylko cieszyć z wykonanego zadania. Nie licząc jeszcze oczywiście kwestii zadbania o nasze rośliny. Jednakże, jeśli wszystkie powyższe warunki zostały wypełnione, pielęgnacja ogrodów naszych marzeń, to już tylko czysta przyjemność.

Projektowanie ogrodów Katowice https://ogrody-projekty.pl/oferta/projektowanie-ogrodow-katowice/