Poziom prywatnej służby zdrowia


Statystyki jednoznacznie wskazują na to, że coraz więcej osób rezygnuje z usług państwowej, darmowej służby zdrowia. Nic w tym dziwnego, jeśli weźmie się pod uwagę jej poziom. Pacjenci zmuszeni są do czekania na wizytę u specjalisty nawet kilka lat, co jest nie do zaakceptowania.

Wzrost popularności prywatnej służby zdrowia jest szczególnie widoczny w przypadku stomatologii czy dermatologii, gdzie prywatne usługi są znacznie mniej kosztowne. Trudno sobie wyobrazić, aby jakaś osoba była w stanie sfinansować operację chirurgiczną, której koszt oscyluje w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Natomiast przeciętny stomatolog Bemowo oferuje swoje usługi w przeciętnej cenie. Jedna wizyta kosztuje około 100 zł, co jest do zaakceptowania przez większość społeczeństwa.

Nie da się ukryć, że prywatny stomatolog wola ma do zaoferowania usługi o znacznie wyższej jakości, aniżeli państwowe przychodnie stomatologiczne. Sektor prywatny ma do zaoferowania wszystkie rodzaje usług w tym zakresie. Przykładowo, jeśli chodzi o implanty zębów Poznań jest miastem, w którym zlokalizowanych jest nawet kilkadziesiąt gabinetów, które się w tym specjalizują.